Е. В. Худошина


Володимир Винниченко – письменник світового рівня, і ми тільки наближаємось до пізнання його феномену. Спливає час, але літературний спадок митця все одно має актуальні теми, цікаві сюжети і , як наслідок, викликає глибокі внутрішні переживання.

Спроба літературної характеристики творчості Володимира Винниченка була зроблена І.Свєнціцьким , Є.Перліним та ін. У 80-90 роках такі науковці, як Л.Мороз, С.Погорілий визначили філософський психологізм як основну рису його творчості. Сучасний дослідник В.Солдатенко наголошує на тому, що базовою рисою цієї особистості – є особлива енергетика.

Особливу увагу привертає драматургія письменника, адже його майстерність полягає не тільки у вдалому виборі сюжету і змалюванні персонажів, а, насамперед, у наявності глибокого підтексту. Ця особливість є унікальною і являє собою вияв психічної діяльності людини, де логічне мислення відходить на другий план.

Отже, мета доповіді: підняти на поверхню прихований психологічний шар драми Володимира Винниченка «Чорна Пантера та Білий Ведмідь» шляхом аналізу змістового підтексту.

Для прикладу візьмемо назву драматичного твору. У шумерській міфології чорна пантера є символом кохання та материнства. У стародавньому Китаї – це жіноча енергетика у всіх її складових: дитина , мати, мудра жінка, де головна мета жінки – бути задоволеною. Ведмідь – чоловіча сила, енергія, яка іноді може спати. Отже, ми бачимо чоловіка і жінку, Корнія і Риту, Білого Ведмедя і Чорну Пантеру – людей, які зламались, так і не зробивши свій «чесний» вибір. Вони не можуть бути разом, коли пантера роздратована, а ведмідь спить. Чорне і біле – інь та янь – це вічний пошук гармонії.

Таким чином, можна сказати, що тема змістового аналізу підтексту ще й досі залишається невивченою не тільки у творчості Володимира Винниченка , а й у психології ,літературознавстві та інших науках. Це інший паралельний світ ,який несе у собі великі знання, що криються ,на перший погляд, у простих життєвих ситуаціях, майстерно змальованих таким видатним письменником, як Володимир Винниченко.

Please publish modules in offcanvas position.

Наш сайт валидный CSS . Наш сайт валидный XHTML 1.0 Transitional